Aktivity v Ždiari

a okolí Tatier

Image

Aktivity u Maťka a Kubka

01
Stolný futbal a stolný tenis.
02
Detský záhradný domček s pieskoviskom v exteriéri.
03
Detský kútik v interiéri, ktorý je vybavený detskou kuchynkou, hračkami, knihami a spoločenskými hrami.
04
Ohnisko s posedením pod prístreškom na agrofarme (200m od nás), kde máte možnosť priameho kontaktu s domácimi zvieratkami. Posedenie je vybavené palicami na opekanie.
06
Workoutová zostava pre mládež a dospelých.
07
Výčap pre hostí, v ktorom si sami načapujete pivo a kofolu. Taktiež si môžete vziať aj chladené prossecco do wellness.
08
Chovná stanica psíkov plemena „SAMOJED“, v ktorej máte možnosť bezplatného požičania psíkov na vychádzky do okolitej prírody.
Image

Turistika

Celodenné pešie túry priamo z ubytovania

• Náučný chodník do Kopského sedla alebo ku chate Zeleného plesa alebo do Javorovej doliny v Tatranskej Javorine.

Polodenné túry obcou Ždiar

• Prechádzka k vodnej nádrži lyžiarskeho areálu Strednica, ktorá slúži ako relaxačná a oddychová lokalita pre návštevníkov.

• Prechádzka do Blaščáckej doliny a na Antošovský vrch, ktoré sú najstaršou časťou obce Ždiar.

• Priamo z nášho ubytovania vedie značkovaný turistický chodník na hrebeň Magury, odkiaľ môžete pokračovať k vyhliadkovej veži v Bachledovej doline a k chodníku korunami stromov (2 hod. pešo), odtiaľ môžete pokračovať náučným chodníkom k Jezerskému jazeru. (1 hod. pešo).

• Prechádzka do Monkovej doliny, ktorá je súčasťou národnej prírodnej rezervácie Belianske Tatry.

Cykloturistika

Cyklotrasy priamo z ubytovania

Smer Tatranská Kotlina - Spišská Belá - Kežmarok. (Táto cyklotrasa má dĺžku 23 km. Cyklochodník je široký 3 m.)

Ždiar – Osturňa – Spišské Hanušovce. (Táto cyklotrasa má dĺžku 40 km.)

Ždiar – Tatranská Javorina – Zadné Meďodoly. (Táto cyklotrasa má dĺžku 28 km.)

Ždiar Príslop – hrebeň Magury – Chodník korunami stromov a späť. (Táto cyklotrasa má dĺžku 14 km, vedie po poľných a lesných cestách a je vhodná pre MTB/Trek bicykle.)

Obec Ždiar ponúka veľa možností požičania bicyklov a taktiež elektrobicyklov.
Image
Image

Aktivity v Ždiari

Múzeum Ždiarsky dom

Obec Ždiar patrí medzi klenoty Slovenska najmä vďaka svojim tradíciam, zvyklostiam a folklóru. O živote, bývaní a zvykoch Ždiaranov sa môžete dozvedieť v miestnom múzeu, ktoré sa nachádza 150 m od ubytovania u Maťka a Kubka.

Galéria sklárskej tvorby

Galéria sklárskej tvorby s exkluzívnou kaviarňou: je to prvá art galéria v Ždiari, ktorá svojich priaznivcov pozýva na unikátnu výstavu umeleckého skla z dielne svetoznámeho majstra Jána Zoričáka.

Svetelný dom

Svetelný dom: v originálnom „igloo“ stane na Vás čakajú svetelné zvieratká, rodinka svetelných snehuliakov, animované spievajúce tučniaky, svetelný les, žiariaci bar s občerstvením aj suvenírmi.

Zábava pre rodiny s deťmi

Zábavný park Strachankovo

V tomto zábavnom parku je pre rodiny s deťmi pripravených mnoho dobrodružstiev a prekvapení.

Na návštevníkov sa tešia zvierací obyvatelia Goralskej farmičky. Týchto sa budú deti môcť nielen dotknúť a nakŕmiť ich, ale aj uvidia, ako to na takom hospodárskom dvore kedysi vyzeralo a na chvíľu sa tak stanú skutočnými gazdami. Čakajú tu na nich taktiež preliezačky a hojdačky.

Spider park v Tatranskej Kotline

V ponuke má min.  17 zaujímavých prekážok na stromoch, z toho 4 lanovky, prechod po stopách, skákanie s lanami, zdolanie boxerských vriec, skateboard a mnohé ďalšie.

Zábavná atrakcia pre deti aj dospelých je postavená vo výške 6 - 8 m, celková dĺžka trasy má 250 m.
Image
Image

Chodník korunami stromov

V Bachledovej doline Ždiar

Z ubytovania u Maťka a Kubka sa turistickým chodníkom za 1,5 hod. dostanete k tomuto komplexu.

Úplne si Vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.

Trasa o dĺžke viac ako 600 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia.

V lete je tu možnosť využiť aj bobovú dráhu, detské ihrisko, trampolíny, zvieratká na minifarme, detský náučný chodník, diskgolf.

Náučné výlety

Prezidentský zámoček, Tatranská Javorina

Je to pôvodná podoba loveckého zámočku, ktorý dal postaviť pruské knieža Christian Craft Hohenlohe. Je národnou kultúrnou pamiatkou a od roku 2015 je sprístupnená verejnosti.

Drevený kostol sv. Anny, Tatranská Javorina

Je zasadený v nádhernom prostredí Belianských Tatier, ktoré ho majestátne obklopujú. Nachádza sa hneď vedľa nášho lyžiarskeho strediska SKI TAJA.

Múzeum TANAPU

Informuje návštevníkov o faune a flóre Vysokých Tatier. Je vhodnou aktivitou pre rodiny s deťmi, kde si môžete pozrieť všetky tatranské zvieratká.

Belianská jaskyňa, Tatranská Kotlina

Nachádza sa približne 9 km od nášho ubytovania. Je najväčšia a jediná sprístupnená vysokohorská kvapľová jaskyňa.
Image
Image

Hrady a zámky

Kaštieľ Strážky, Spišská Belá

Kaštieľ Strážky je národná kultúrna pamiatka nachádzajúca sa v meste Spišská Belá, v miestnej časti Strážky na východnom Slovensku. Kaštieľ je skvostom renesančnej architektúry na Slovensku.

Kežmarský hrad

Kežmarský hrad je pôvodne gotický hrad z prelomu 14. a 15. storočia, vznikol na mieste kláštora s Kostolom svätej Alžbety.

Ľubovniansky hrad

Čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný hrad na vápencovom kopci, nad cestou a ľavým brehom rieky Popradu, čnejúci sa nad mestom Stará Ľubovňa, dominanta Ľubovnianskej kotliny.

Spišský hrad

Tvorí dominantu širokého okolia na hlavnom cestnom ťahu spájajúcom východoslovenské regióny Spiš a Šariš. Je nielen dôkaz vývoja architektúry od 12. do 18. storočia u nás, ale svojou rozlohou, ktorá prevyšuje 4 hektáre (presne 41 426 m²) je jeden z najväčších hradných komplexov Strednej Európy.

Termálne kúpaliská

Thermal Park Vrbov (SK)

Termálne kúpalisko, kde môžete zregenerovať svoje telo po náročnom dni v jednom z 9-ich bazénov alebo sa môžete vyblázniť na tobogáne.

AquaCity Poprad (SK)

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií.

Tatrzanska Bukowina (PL)

Magický vodný raj v obklopení Tatranských kopcov, v ktorom si určite prídete na svoje. Čaká na Vás kopec atrakcií a termálna voda v teplote od 30 – 38°C.

Tatrzanska Bialka (PL)

Komplex Terma Bania tvoria rekreačné vonkajšie a vnútorné bazény, ktorú sú naplnené termálnou vodou s teplotou 34 – 38°C. Voda používaná v Terma Bania je získaná z hĺbky 2500 m a jej začiatočná teplota je 72°C. Do bazénov sa dostane po odovzdaní tepelnej energie pričom sa zachovávajú cenné mikroelementy.
Image